Genç, projelerini açıkladı: Trabzon 1. sıraya çıkacak

TRABZON – AK Parti Trabzon Büyükşehir Belediye Başkan Adayı ve Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç, 31 Mart Yerel Seçimleri için projelerini bugün düzenlediği lansman ile anlattı.

Kent merkezinde bir otelde düzenlenen programa Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, AK Parti Trabzon Milletvekilleri Adil Karaismailoğlu, Mustafa Şen, Vehbi Koç, Yılmaz Büyükaydın, Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluğlu, Ulaştırma ve Altyapı eski bakanı Cahit Turan, AK Parti Trabzon İl Başkanı Sezgin Mumcu, MHP Trabzon İl Başkanı Ömer Ayar, Cumhur İttifakı ilçe belediye başkan adayları ve çok sayıda sivil toplum kuruluşu temsilcisi katıldı.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başlayan Proje Tanıtım Programı’nda ilk olarak Ahmet Metin Genç’in kendini tanıttığı video gösterimi ile başladı. Daha sonra sahneye gelen Genç, iki dönem Ortahisar’a hizmet etmenin gururu ile 31 Mart’tan sonra büyükşehire hizmet etmek için yola çıktığını söyledi.

‘YÖNETİCİNİN ŞEHRİNE AŞIK OLMASI LAZIM’

Trabzon’un gelişmişlik endekslerinde 10. sırada yer aldığını kaydeden Genç, hedefinin bu sırayı 1’e taşımak olduğunu dile getirdi.

Ortahisar’ın kuruluşundan bu yana 10 yıllık süre zarfında önemli işler yaptıklarını kaydeden Genç, “Esasında bu projeksiyona göre bu adımları şu anda da bizleri yalnız bırakmayan değerli büyükşehir belediye bakanımız, Murat Zorluoğlu ile birlikte başlattık. 18 ilçemizi güzel hizmetlerle süslemek için yola çıkıyoruz. Her zaman sevdamız Trabzon. Yöneticinin önce şehre aşık olması lazım. Bu şehri seviyorum, bu şehirde doğdum, Trabzonlu olmanın her zaman mutluluğunu, gururunu yaşadım” dedi.

‘KALEPARKI YAPAMADIK, AÇIK SÖYLÜYORUZ’

Genç, daha sonra projelerini açıkladı. Genç’in açıkladığı projelerden öne çıkanlar şunlar oldu:

Hafif Raylı Sistem: Heyecanla Trabzon Hafif Raylı Sistem bekliyor. bu projeyi tamamlayıp 2025 Yatırım Programına almak hedefimiz. Gün gün takip edeceğimiz. Gelişmişlik endeksinde bunlarda önemli. Hem şehir için trafiği rahatlatacak, hem de şehrimize bir adım daha atlatacak çalışma olacak.

Güney Çevre Yolu: Deniz kenarına sıkışmış şehrimizin güneye taşınması için hem transit güzergah, hem de şehircilik adına önemli. Mayıs ayında temeli attık. Projeyi yine Cahit Turhan bakanımız döneminde başlattık. Allah nasip ederse projeyi şimdiki Ulaştırma Bakanımız Abdulkadir Uraloğlu bakanımızla tamamlayacağız.

Yeni Havalimanı: Ulaşıma dair önemli bir konu. Şehrimize gelen ziyaretçilerimiz için havalimanı. Şu anda yatırım porgramına alındı. Yatırım bedeli koyuldu. Ulaştırma Bakanımızla yeni havalimanımızı şehrimize kazandıracağız.

Elektrikli Otobüs: Yeni dönemde istiyoruz ki Beşikdüzü’nden, Of’a elektrikli otobüs koyalım. Daha az duraklı, daha hızlı erişim ulaşımı sağlamak adına gelir gelmez bu adımı da atacağız.

Gülcemal Projesi: Gülcemal diye tanımladığımız bu alanın Ankara’dan gerekli destekleri alıp yeni yaşam alanı olarak bütün Trabzonlular’ın hizmetine sunacağım inşallah.

Kalepark Projesi: Kale Parkı 2019 yılında Proje kitapçığına koymuştum. Ama yapamadık. Yapamadığımızı açık şekilde söylüyoruz. Ortahisar Belediye Başkanımızla, Kale Parkı yeni bir yaşam alanı olarak denize nazır en güzel mekanımız olarak halkımızın hizmetine sunacağız.

Küçük Sanayi Sitelerinin Taşınması: Birer birer buradaki esnaflarımızı ziyaret ettik. Bütün esnaflarımız daha iyi şartlarda faaliyetlerini sürdürmek istiyor. Trabzon bir esnaf şehri. O nedenle hem esnaflarımızın daha modern, daha güzel iş yerlerinde faaliyetlerini sürdürmesi hem de şehircilik adına daha güzel anlayışı ortaya koyacağız.”

URALOĞLU: 18’DE 18 MÜMKÜN

Protokol konuşmalarına yer verilmeyen programda yalnızca Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu söz aldı. Uraloğlu, Genç’in saydığı projelerin tamamının şehrin dinamikleri tarafından ortak olarak belirlenen projeler olduğunu ve tüm bu projelere gereken desteği vereceklerini söyledi. Uraloğlu, “Bizim elimizi güçlendirin. Biz 18 ilçeye, onun üstünde de büyükşehre Cumhur İttifakı olarak talibiz. Mümkün mü? Kesinlikle çok mümkün” ifadesini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x