Devletten annelere 11 bin TL yardım! SGK 325 Euro desteğine nasıl başvuru yapılır?

Bakan Işıkhan, X hesabından yaptığı paylaşımda 7 bin anne ve bakıcıya 325 euro destek verileceğini duyurdu. Işıkhan, çalışma hayatının her adımında ve her anında kadınların yanında olarak onları destekleyeceklerini belirtti. İşte Avrupa Birliği destekli projenin detayları…

ÇALIŞMA TAMAMLANDI

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK)  “Eğitimli Çocuk Bakıcılarının Teşviki Yoluyla Kayıtlı Kadın İstihdamının Desteklenmesi Projesi”nin ikinci fazını hayata geçirmek için çalışmalarını tamamlandı.

AB’nin finansman desteği sağladığı projeyle 0-36 ay arasında çocuğu olan ve çocuk bakım sorumlulukları nedeniyle istihdamdan uzaklaşma riski bulunan annelerin, desteklenerek kayıtlı istihdamda kalmaları veya istihdama katılmaları amaçlanıyor.

3 İLDE DESTEK VERİLECEK

Ankara, İstanbul ve İzmir’de uygulanacak projede, çalışan annelere ayda 325 euro destek verilecek. Ayrıca, eğitimli ve sigortalı çocuk bakıcılığının teşvik edilmesi hedefleniyor. Projeden toplamda 7 bin kadın, 3 bin 500’ü anne ve 3 bin 500’ü bakıcı olmak üzere faydalanacak.

KİMLER BAŞVURABİLECEK?

Avrupa Birliği’nin finansman desteği sağladığı projeyle 0-36 ay arasında çocuğu olan ve çocuk bakım sorumlulukları nedeniyle istihdamdan uzaklaşma riski bulunan annelerin, desteklenerek kayıtlı istihdamda kalmaları veya istihdama katılmaları amaçlanıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x